monemvasia1

Zajímavý cíl Monemvasia

Obrázky

Informace

Obří opevněná ostrovní skála Monemvasia s mořem na třech stranách  je jednou z nejnavštěvovanějších přírodních útvarů řecké pevniny. Někdy také nazývána jako "Gibraltar východu", proto by tohle pozoruhodně zachovalé středověké město nemělo chybět ve Vašem cestovatelském seznamu.

Monemvasia se přesně nachází na východním pobřeží třetího "prstu" Peloponésu. Město je vzdálené 3 hodiny jízdy od letiště Kalamata přes Spartu. Tato oblast byla založena v 6. století, v době byzantské. V minulosti docházelo k častým okupacím města, Monemvasia byla následně obsazena křižáky, franky, Benátčany a Turky, z nichž všichni zanechali zjevné stopy. V hradních zídkách je nyní zrestaurováno mnoho z rozpadajících se budov a najdete zde výběr z mnoha vynikajících restaurací a kaváren.

Pláže podél pevniny jsou funkční, avšak pro některé z turistů je nejkrásnější písečnou pláží v celé Peloponéské oblasti pláž u ostrova Elafonissos, který je 50 minut jízdy na západní pobřeží poloostrova, poté následuje krátká 10 minutová chůze, jezdí zde trajekty (v sezóně mohou jezdit každých 30 minut) Simos je překrásná, dlouhá a široká pláž s bílým pískem připomínající Karibik.

Můžete také navštívit nedaleký ostrov Kythira z přístavu Neapolis, ačkoli možná budete potřebovat zde přenocovat.