pylos1

Zajímavý cíl Pylos

Obrázky

Informace

Pylos je historické a stylové městečko na vrcholu Messinského poloostrova situovaném na jeho západní straně. Má také jeden z nejlepších přírodních přístavů v Řecku - Navarino Bay, místo kde prohráli turci ve válce v roce 1827. Asi 16 km na sever, je od města Homérův Nestorův palác, objeven v roce 1939.

Pylos, 52 km jihozápadně od letiště Kalamata, je atraktivní městečko s 3000 obyvateli s dlouhou historií z doby neolitu a významným královstvím z římsko-mykénské doby. Město je také známo svým italským názvem Navarino. Jedná se o rušné město s kavárnami, tavernami a restauracemi. Frankové postavili první obranný hrad, po nich následovali Benátčané a nakonec i osmanští dobyvatelé, kteří postavili "nový" hrad a do roku 1827 drželi město.

Pylos je skvělým místem pro návštěvu archeologických nalezišť paláce Nestor a starověkého Messini a také malebné vesnice Gialova. Současně zde vybíhá do moře také pevnost Methoni, která byla považována za nedobytnou. Ze tří stran je obklopena vodami a ze čtvrté chráněná vodním příkopem. Methoni samo o sobě není moc obydlené. Najdete zde pouze trosky domů, katedrálů, turecké koupele a několik podzemních chodeb.