kalamata2

Zajímavý cíl Kalamata

Obrázky

Informace

Oplývající horami na třech stranách je Kalamata v čele zálivu Messini. Na jedné straně dominuje část hory Taygetos, která dává dramatický vzhled celé oblasti Mani; na druhé straně pohoří kopců Messinského poloostrova zmizí
do horkého letního vzduchu.

Po malých tradičních vesnicích na jihu, Kalamata přichází jako větší trhák s typickým ruchem ,,velkoměsta”. Je to rušné a komerční město, s několika obchody, jak se značkovým, tak i ručně vyráběným zbožím a vynikajícími restauracemi. Kalamata je světově proslulá svými olivami a olivovým olejem a také se může pochlubit nejčerstvějším ovocem a zeleninou.

Pláže písečných pískovců jsou velmi dlouhé (přes 2 km) a koupání zde je vynikající. Moře můžeme považovat za nejčistčí v celé oblasti Mani. Podstatnou částí Kalamaty je hlavní přístav, lemovaný kavárnami, tavernami a plážovými kluby. Velmi dobrá autobusová doprava zde navazuje po celou dobu přes den až do noci.

Staré město na severu města Kalamata oplývá hradem, ortodoxní kostely a několika muzeí k návštěvě, především můžete navštívit muzeum tradičních řeckých krojů a kostýmů.

Kalamata je nejlepší lokalitou, ze které můžete prozkoumat celý region. K dispozici je přiměřená autobusová i taxi doprava, ale pro lepší prozkoumání celého města, je nejlepší využít místní půjčovny aut k pořízení auta.