1_-9-Skra-waterfall

Penzion Řecko nás baví s Melissou

Všechny termíny jsou vyprodány

Zobrazit všechny zájezdy

Termíny

Řecko nás baví s Melissou
Termín 23. 5. - 4. 6.
Počet dní/nocí 13/12
Objednat termín Vyprodáno
Studio
Sleva
1. a 2. osoba 19 990 Kč

V ceníku výše jsou uvedeny katalogové ceny za 1. a 2. osobu před slevou (škrtnuté). V řádku pod katalogovou cenou naleznete aktuální cenu pro 1. a 2. osobu. Zvýhodněné ceny za 3.-5. osobu zobrazují řádky níže (vždy podle věku cestujícího a typu ubytování). Tyto ceny (zvýhodněné za 3.-5. osobu) nelze kombinovat s procentuální slevou prvních dvou osob - vždy platí výhodnější nabídka.

Cena všech zájezdů zahrnuje: leteckou přepravu, letištní a bezpečnostní taxy, cestovní pojištění léčebných výloh, transfery v Řecku, autobusovou přepravu (týká se kombinovaných zájezdů), ubytování, služby delegáta, pojištění CK ve smyslu zákona 159/1999 Sb.   Transfery na/z letiště zdarma při zakoupení zájezdu do 31. 3. 2020. Garance transferu z naší strany je 100% ve všech termínech. Parkování na letišti za zvýhodněnou cenu pro klienty, kteří nemají možnost využít transfer na letiště (bydlí dále než 30km od některého z našich nástupních míst).

Informace

Podívejte se na itinerář v PDFku, kde najdete, co všechno se Zdendou za 13 dní zažijete! Těší se na vás: termální lázně Pozar Loutraki (37°C voda v bazéncích u řeky), obří vodopád v Edesse, Prespanská jezera a lodní výlet za divokými pelikány, město Kastoria na jezeře Orestiada, kamenné vesnice a mosty v přírodním ráji – Zagori, nejhlubší kaňon světa Vikos, rozkvetlá Meteora s kláštery v oblacích a koupání u moře na poloostrově kentaurů – na Pelionu. Ideální turistický zájezd pro všechny věkové kategorie (u dětí od 15let). Akce je určena pro všechny z vás, kteří máte rádi přírodu, hory, moře a cestování. Pro všechny, co hledají zážitky, nebaví je sedět na zadku nebo ležet celou dobu u moře :) 

Nečekají nás žádné velké pochoďáky (krom jednoho volitelného výšlapu k Dračímu jezeru), vždy se na místě domluvíme a bude volba k relaxaci, procházce, společné večeři i volný program, ať si od „guida“ odpočinete. Jediné, co nemůžeme zaručit, je počasí, takže doporučujem vhodné oblečení do hor, u moře může být letní počasí, ale také pršt.  Seznam doporučených věcí obdržíte v pokynech k zájezdu. Ubytování (8x se snídaní / 3x bez) bude všude, je v ceně, na jídlo se bude docházet do tradičních taveren, kde si každý dá, na co bude mít zrovna chuť. Stravování není zahrnuto v ceně zájezdu.

Termín a cena kombinovaného zájezdu

So 23.5. (odjezd autobusem z Prahy a Brna ) – Čt 4.6.2020 (návrat letadlem do Prahy)
Cena zájezdu: 19.990Kč na osobu
Platba: záloha 500Kč (podpis rezervační smlouvy), do konce března 30%, měsíc před odjezdem doplatek zbylé částky. Zájezd se koná za min. počtu: 18 účastníků.


Cena zájezdu obsahuje:

 • 1x dopravu velkým autobusem do Řecka a dále malým řeckým autobusem po trase poznávací cesty (celkem najedeme 2.807km)
 • 1x zpáteční letenku ze Soluně do Prahy (limit zavazadel: 1x 23kg kufr nebo batoh + 1x 8kg malý příruční batoh na cestu a na výlety)
 • 11x ubytování v 6 různých zařízeních (8x se snídaní / 3x bez snídaně / 3 noci budou ve sdílených pokojích – další info v seznamu ubytování*)
 • pojištění klientů (léčebné výlohy) na 13 dní
 • velký společný oběd (pouze jídlo) u moravské Řekyně Eleni ve vesnici Kavallaris. Ochutnáme spolu Řecko bez jakéhokoliv turismu!
 • výlet na motorových člunech za divokými pelikány a kormorány na prespanských jezerech
 • služby průvodce (Zdeněk z Řecko nás baví)
 • nespočet krásných míst a zážitků, které za 13 dní společně zažijeme!

Cena zájezdu neobsahuje:

 • vstupné do atrakcí a strava v tavernách 
 • 2-3€/os. vstup do každého z bazénu v lázních Pozar Loutraki, 6€/os. vstup do Dračí jeskyně v Kastoria, 3€/os. vstup do kláštera Rosanou v Meteoře, případně další výlohy.
 • nutné a potřebné vybavení (oblečení) pro turistiku v horském prostředí. (seznam doporučených věcí Ti zašleme v pokynech k odjezdu)

Itinerář zájezdu

Den odjezdu: 23.5.2020 odjezd velkým autobusem z Prahy a Brna: čas upřesníme (z Brna nás čeká cca 13 hodin cesty do Řecka přes noc). Na hranicích Severní Makedonie s Řeckem přestoupíme do řeckého autobusu.

 1. den: krátká zastávka u jezera Pajlurci v Severní Makedonii, společný oběd u moravské Řekyně Eleni v Kavallaris u jezera Doirani (Řecko), procházka k vodopádům Skra – smaragdové jezírko (1hod 20min busem), termální lázně Pozar Loutraki (1hod 15min), ubytování, večerní/noční koupání v bazéncích u řeky (teplota vody 37°C)
 2. den: termální lázně Pozar Loutraki (volný den). Relaxace v termálech nebo volitelně možnost středně náročné tůry proti proudu řeky do soutěsky Ramno Bor s vodopádem Kounoupitsa (tůra celkem na 4 hodiny)
 3. den: po snídani přejezd do města Edessa (45min), návštěva obřího vodopádu, přejezd do města Kastoria (1hod 40min), klášter Panagia Mauriotissa na břehu jezera Orestiada, Dračí jeskyně*, ubytování, procházka starým městem, volný večer nebo společná večeře v taverně Palia Poli (Old Town)
 4. den: dopoledne přejezd na Prespanská jezera (1hod.), výlet na člunech za divokými pelikány, návštěva jeskyně s kaplí Panagia Eleousa na hranicích s Albánií, oběd v rybí taverně, odpoledne malé prespanské jezero, procházka přes pontonový most k bazilice Sv. Achillea z 10.stol., návrat do Kastorie (1hod.), volný večer
 5. den: přejezd do Zagori (2 hodiny), kamenný most v Konitsa, vesnice Vikos, lehká tůra po stezce ke kapli na dno kaňonu Vikos a k pramenům řeky Voidomatis (tůra celkem na 2 hodiny), ubytování, navečer volný program ve vesnici Megalo Papigo
 6. den: relax v kamenné vesnici Megalo Papigo / podle počasí: možnost koupání v jezírkách Ovires za vesnicí nebo volitelně výšlap k jezeru Drakolimni* (náročná tůra na celý den 8-9hod.): rozkvetlé louky, famózní výhledy na údolí Aoos a druhou nejvyšší horu Řecka – Smolikas, zastávka na horské chatě Astraka (občerstvení). K večeru návrat do ubytování.
 7. den: dopoledne návštěva jezírek Ovires, kamenných mostů Kokoros a Plakidas, přejezd do nejvýše položené vesnice Vradeto a procházka na dechberoucí vyhlídku Beloi (kaňon Vikos), ubytování a večer v Monodendri
 8. den: dopoledne návštěva skalní římsy u monastýru Aghia Paraskeví v Monodendri, přejezd do Meteory (2hod 15min), skočíme na gyros, pak návštěva hlavních vyhlídek a klášteru Rosanou, ubytování ve společných pokojích v moderním hostelu The Holy Rock*, západ slunce v Meteoře!
 9. den: přejezd (3hod.) na poloostrov Pelion, zastávka v supermarketu ve městě Volos (pak už supermarkety nebudou), návštěva tradiční vesnice Makrinitsa (možnost nákupu suvenýrů), které se přezdívá balkon Pelionu. Odpoledne koupání na pláži Mylopotamos, ubytování na útese – Faros
 10. odpočinkový den u moře – volný program nebo volitelně kratší výšlap za koupáním na plážích Limnionas a Labinou beach a nebo sousední Mylopotamos (s tavernami), možnost večerního grilování na ubytování (po předchozí domluvě)
 11. odpočinkový den u moře – volný program nebo volitelně kratší výšlap za koupáním na divoké pláži Fakistra beach s mořskou jeskyní.
 12. den: po snídani odjezd na letiště v Soluni (3,5hod. cesty busem). V odpoledních hodinách odlet do Prahy, kde zájezd končí.

  * Změna takto nabitého programu je samozřejmě vyhrazena. Průvodce má vždy poslední slovo a může daný program kdykoliv během zájezdu změnit. Zejména kvůli počasí, celkové kondici účastníků a kvůli bezpečnosti celé akce.

Seznam ubytování

 • 1. a 2. den: apartmány v Germanos studios v Pozar Loutraki (bez snídaně). Dvoulůžková studia s malou kuchyňkou, venkovním posezením, zahradou, WiFi, společná místnost, kde si lze ráno uvařit kafe/čaj. 10min. pěšky od ubytování je pekárna (ideální na nákup snídaně – třeba taková bougatsa vždycky bodne).
 • 3. a 4. den: hotel ANASTASIOU ve městě Kastoria (se snídaní). Dvoulůžkové pokoje s TV a WiFi.
 • 5. a 6. den: Astraka guesthouse v kamenné vesnici Megalo Papigo (se snídaní). Na tak autentickém místě velký hotel nenajdeme. Tradiční dům z roku 1864 (pouze z kamene a dřeva) obsadíme úplně celý. Tzn. v tomto ubytování budeme sdílet dvou, tří a čtyřlůžkové pokoje s ostatními. Rozdělení záleží na průvodci, který samozřejmě, pokud to půjde, zohlední páry, aby byly spolu atd. Můžete se těšit na zcela výjimečnou atmosféru s výhledem na skalní masiv hory Astraka. WiFi je k dispozici.
 • 7. den: Kamenný hotel Ladias ve vesnici Monodendri (se snídaní). Dvoulůžkové pokoje s tradičním krbem / WiFi. Pozn. v krbech se v létě netopí! Počítejte s tím, že v kamenných domech v Zagori bývá „chladněji“, vezměte si vhodné oblečení.
 • 8. den: Moderní hostel The Holy Rock v Meteoře (bez snídaně). V tomto ubytování pouze přespíme. Vrátíme se večer po západu slunce a ráno jedeme směr Pelion. Tzn. v tomto ubytování budeme sdílet čtyřlůžkové a jeden osmilůžkový pokoj s ostatními. K dispozici jsou moderní sprchy, záchody, společná kuchyň celá v nerezu, uzamykatelné skřínky na pokojích a WiFi. Na snídani si kupte třeba instantní kaši, polévku nebo něco dobrého koupíte večer ve městě.
 • 9. až 12. den: ubytování Faros (se snídaní z domácí bio farmy paní majitelky). U moře se ubytujeme na 3 noci uprostřed olivových hájů přímo nad útesem v ubytování Faros (v překladu výstižně „maják“). Široko daleko nebude „ani živáčka“

Letovisko

Objevte skryté krásy Řecka! Vyhlašujeme „první ročník“ expedice Řecko nás baví s Melissou. Termín zájezdu (13 dní): So 23.5. (odjezd autobusem) – Čt 4.6.2020 (návrat letadlem). Kapacita 22 osob. V Řecku všechno pokvete, v řekách bude plno vody, na horách ještě zbytky sněhu, vykoupeme se v termálech i u moře! Čeká Tě to nejhezčí z jarního Řecka.

Recenze

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Fotografie od klientů

Pro nahrání fotografií do fotosoutěže se musíte přihlásit.