Řecko, Paros, Penzion Albatros

Hotel Albatros ***

Informace

Pojeďte s námi na dovolenou na řecký ostrov Paros, který patří mezi největší z Kykladských ostrovů, kam naše cestovní kancelář pořádá zájezdy již od roku 2017 do hotelu Albatros.

Hotel ALBATROS s bazénem (lehátka a slunečníky u bazénu zdarma) leží 350 m od pláže. Milý personál a malebně vypadající pokoje s výhledem na moře vám zcela jistě zajistí příjemné prožití dovolené. Ubytování doporučujeme všem, kteří vyhledávají na své dovolené klid a krásnou pláž kousek od ubytování. Pokoje pro 2–3 osoby jsou vybaveny miniledničkou, soc. zařízením, balkónem/terasou, trezorem, wi-fi připojením zdarma, TV a klimatizací v ceně zájezdu. Z některých pokojů je výhled na moře. V ceně zahrnuty snídaně formou bufetu.

Jednolůžkový pokoj + 750 Kč/noc.

Možnost dokoupení stravování: snídaně v ceně zájezdu, večeře 530 Kč/noc. Vzhledem k výhodnosti platby v eurech doporučujeme objednat a zaplatit stravování až na místě pobytu.

Výše pobytové taxy platné od 1.1.2018 v Řecku je pro studia a apartmány 1,50 €/noc/pokoj. Další informace najdete zde.

Předběžné časy letů pro sezonu 2018 naleznete zde.

Vzdálenost z letiště: Paros (letiště) - Logaras 20 km
V termínu 23.05. - 08.06. bude let operován na trase Praha - Athény - Naxos, poté bude následovat cesta trajektem na ostrov Paros. 

Parametry

 • Stravování: Snídaně
 • Typ ubytování: Hotel
 • Výhled na moře: ano
 • Wifi připojení: na pokoji
 • Trezor: zdarma
 • Možnost zapůjčení motorového člunu: ne
 • Animační program: ne
 • Možnost potápění s instrukturem: ne
 • Možnost zapůjčení kola/koloběžky: ne
 • Turistika: ano
 • Klimatizace: zdarma
 • Vodní sporty na pláži: ne
 • Potápění: ano
 • Pláž: písčitá
 • Vstup do moře: pozvolný
 • Druh dovolené: klidná
 • S bazénem: ano
 • Vzdálenost od moře: 350 m
 • Vzdálenost od pláže: 350 m
Zobrazit mapu

Videa

Letovisko

Pojeďte s námi na dovolenou na řecký ostrov Paros, který patří mezi největší z Kykladských ostrovů, kam naše cestovní kancelář pořádá zájezdy již od roku 2017 a navštivte s námi letovisko Logaras.

Logaras je menší klidné letovisko, kde jsou zajištěny veškeré služby. Je zde dlouhá překrásná písčitá pláž, na jejíž jedné straně najdete taverny s lehátky a na druhé straně budete v podstatě sami. Pokud by někomu nevyhovoval klid v tomto místě, může procházkou dojít do vedlejšího letoviska Piso Livadi, které je mnohem rušnější.

Vzdálenost z letiště: Mykonos (letiště) - Paros 50 km + 45 min lodí.

Ostrov

Pojeďte s námi v roce 2019 na dovolenou na řecký ostrov Paros, který patří mezi největší z Kykladských ostrovů, kam naše cestovní kancelář pořádá zájezdy již od roku 2017.

Paros patří ke kykladským ostrovům a rozlohou 194,5 km² se řadí mezi největší z nich. Díky své jedinečnosti patří k jednomu z nejvyhledávanějších cílů tohoto souostroví. Nachází se 6 kilometrů západně od Naxosu. Celoročně zde žije přibližně 10000 obyvatel. Paros je kosmopolitní ostrov, který nabízí v letovisku Naoussa a v hlavním městě Parikia bohaté možnosti zábavy. Ostatní místa jsou spíše klidnější. Po celém ostrově funguje pravidelné autobusové spojení. Oproti Naxu jsou místní pláže rozmanitější. Nabízejí se malé pláže ukryté mezi kameny, ale i dlouhé pláže vybavené vším, co si dokážeme představit. Paros je vhodná destinace pro všechny cestovatele, každý si tu najde to své. 

Hlavním městem Parosu je Parikia, kde na náměstíčkách a ve spleti úzkých uliček s typickou kykladskou architekturou najdete mnoho obchůdků s rozmanitým sortimentem a také tradiční taverny a bary. Pokud jste příznivcem památek, tak musíte navštívit chrám Paraportiani z 10. století, který patří mezi nejvýznamnější památky Řecka. Dále můžete navštívit archeologické muzeum, kde najdete unikátní Parskou kroniku vytesanou do mramoru. 

Ostrov Paros vyniká svou scenérií a průzračně čistým mořem. Nabízí skvělé možnosti procházek a výletů za poznáním. Tradiční vesničky se vyznačují bílými domky s modrými okenicemi. Můžete zde najít mnoho kostelů, kostelíků či kapliček. Malebné však nejsou jen pobřežní města či vesničky, ale i ty vnitrozemské, které vypadají jako by se zastavily v čase. 

Místní obyvatelé se živí zemědělstvím, pěstováním vinné révy, fíků, výrobou oleje a rybolovem. V posledních letech se však stále více rozšiřuje turistika. V antických dobách byl Paros znám díky nalezištím kvalitního, bílého mramoru, z něhož byla vytesána socha Venuše Mélské, kterou můžete vidět v galerii Louvre. Mramor byl použit také na athénské Akropoli, Apollónově chrámu v Delfách a dalších místech.

Nejvyhledávanější pláže Parosu se nacházejí na východní straně ostrova v oblastech Piso, Drios a Livadi. Pláž Pounda si oblíbila především mladší generace. Za nejlepší pláž na ostrově, oblíbenou i surfaři, je považována Chrissi Akti neboli Zlatá pláž, asi 20 km jižně směrem od Naoussy. Velká písečná pláž se chlubí jemným pískem a mořským dnem, které je měkké jako koberec. Na pláži samotné je ticho a klid, jen občas pískne vítr. Jsou zde příznivé podmínky pro windsurfing. Pokud jste příznivci surfování, ostrov Paros Vám na vybraných plážích nabízí skvělé podmínky.

Vzdálenost z letiště: Paros (letiště) - Logaras 20 km
V termínu 23.05. - 08.06. bude let operován na trase Praha - Athény - Naxos, poté bude následovat cesta trajektem na ostrov Paros. 

Zajímavé cíle

Recenze

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Veronika Sutnarová - Recenze k ubytování Albatros ***

Na ostrově jsme strávili 12 dní v srpnu. Ubytování - maximální spokojenost. Majitelka paní Stella je velice příjemná. Motorku jsme měli půjčenou na deset dní a procestovali jsme snad úplně celý ostrov Paros a Antoparos. Na jachtě jsme pak navštívili ostrov Naxos a Malé Kyklady. Delegátka Jana bezvadná. Dovolenou jsme si moc užili.

Zuzana Bálková - Recenze k ubytování Albatros ***

V hotelu Albatross jsme strávili 3 týdny. Milý a ochotný personál, ubytování příjemné - jak co se okolí týká, tak hotelu samotného. Čisto, útulno. Snídaně bohaté, vždy vše průběžně doplňováno. Je třeba zadat do zvláštních požadavků společnou postel, ne všechny pokoje jsou jí vybaveny. Na požádání nám paní majitelka pokoj ochotně vyměnila. Možnost večeří je omezená, bylo možno si na místě dát pizzu nebo toast, ale v okolí je spousta možností, kde se najíst. Ve vesničce Marpissa doporučujeme tavernu Mylos s tradiční řeckou kuchyní, v Piso Livadi třeba Mango (pizza, těstoviny, saláty) nebo Cactus (přímo na pláži), The Souvlaki place a pokud si můžete dojet na skútru nebo autem, určitě nevynechejte vesničku Prodromos a najezte se u paní Marie v Ta Volta (domácí, tradiční řecká kuchyně) Ostrov jsme procestovali celý na motorce, zajišťovali jsme si sami v Piso Livadi. Delegátka Jana se opravdu vyzná, ochotně poradí, zařídí, pomůže.

Petr Baštan - Recenze k ubytování Albatros ***

Prostředí hotelu hodnotím velice kladně. Celý areál udržovaný, pokoje krásné každý den uklizené do posledního detailu, majitelé a personál velmi přátelský a milý. Na obou pokojích pro 2 osoby absence manželské postele a výhledu na moře (ač bylo u zájezdu uvedeno "vyprodáno"). Co se týče letoviska Logaras, velmi klidné letovisko nabízející vše potřebné. Pláž v letovisku s hrubším pískem a obtížnějším přístupem do moře z důvodu velmi kluzkých kamenů. V případě, že si někdo vybere pro relaxaci právě pláž Logaras, je nutné si přibalit boty do vody, protože mořských ježků je tu dosti. Spíše doporučuji vyrazit do okolí letoviska, kde se nachází mnoho jiných krásných pláží. Autobusová spojení se zbytkem ostrova jsou dobrá, autobusy jezdí často a na čas. K posezení doporučuji restauraci Mango Pizza & Pasta.

Vladimira Vetcha - Recenze k ubytování Albatros ***

V hotelu jsme byli spokojení, hezký bazen,pokoje a hlavně klid. Každý den super úklid, bylo čisto a voňavo. Snídaně každý den stejné, ale stačily. Příjemná majitelka Stella. Kousek moři, kde jsou i taverny a příjemnou procházkou jsme večer chodili do rybářské vesničky Pisso Livadi, kde jsou obchůdky a tavereny. Určitě se chceme na krásný Paros vrátit. Vlaďka a Láďa.

Fotografie od klientů

Pro nahrání fotografií do fotosoutěže se musíte přihlásit.