Řecko, Kréta, Pláž Fallasarna (13)

Ostrov Kréta

Informace

Pojeďte s námi v roce 2021 na dovolenou na největší a nejjižnější řecký ostrov Kréta, který kraluje Středozemnímu moři, kam naše cestovní kancelář pořádá zájezdy již od roku 2000.

Kréta kraluje Středozemnímu moři, je největším a nejjižnějším řeckým ostrovem. Odděluje Egejské moře od Libyjského a Evropu od Afriky. Táhne se v délce 260 km a největší šířka představuje necelých 60 km. Na pobřeží Kréty, jehož celková délka je asi 1 050 km, se nachází mnoho krásných pláží. Většina vyhledávaných míst je hlavně v severní části, ve které se roviny pozvolna svažují. Celková rozloha činí 8 259 km² a počet obyvatel je cca 600 000.

Hlavním městem je Heraklion. Kréta se může pyšnit bohatou historií, archeologickými vykopávkami a četnými legendami. Je to pohádkově krásný ostrov opředený mýty a milovaný samotnými řeckými bohy. Ostrov bájného Daidala a jeho syna Ikara, kteří chtěli na zhotovených ptačích křídlech uprchnout ze zajetí krále Minoa. Podle pověstí se na Krétě narodil v tajemné jeskyni s jezírkem, jakoby vytesané hluboko do svahu hory Dikti, vládce všech bohů Zeus. Jeho matka Rheia ho zde prý porodila tajně ze strachu před svým mužem Kronem, který jí každé novorozeně sebral a snědl, neboť se obával vzpoury svých dětí. Byla to opět Kréta, kam unesl Zeus Evropu, na jejíž počest byl pojmenován náš kontinent. Je též rodištěm světoznámého malíře známého jako El Greco.

Klima na Krétě je středozemní s poměrně mírnými zimami a úplně suchými subtropickými léty trvajícími 6 –7 letních měsíců, každoročně bezmála 300 slunečních dnů. Díky své geografické poloze na jihu Vám zaručí teplou a dlouhou slunečnou sezónu od května do konce října. Stálé počasí, nádherná příroda a velké množství historických památek jsou příslibem krásné a plnohodnotné dovolené i těm nejnáročnějším klientům.

Chania, která do roku 1972 byla hlavním městem Kréty, je se 65 000 obyvateli druhým největším městem Kréty a současně hlavním městem stejnojmenného kraje. Je známa díky svým dlouhým písečným plážím, zeleným zahradám plných palem a cypřišů, olivovým hájům a jablečným plantážím. Zachované jsou památky z dob benátské a turecké okupace. 

Letovisko Platanias se nachází v těsném sousedství letoviska Agia Marina. Letovisko Platanias má malé hezké náměstíčko. Úzkými romantickými uličkami je možno vystoupat až nad letovisko, odkud je nádherný pohled na celé pobřeží. Můžete zde navštívit i krásný kostel nebo jednu z kaváren a restaurací, odkud budete mít nezapomenutelný výhled. V porovnání se sousední Agia Marinou je Platanias o něco větší a rušnější a naleznete zde vše, co v letovisku Agia Marina. Pláže jsou písčité, vybavené slunečníky, lehátky a též nabízí vodní sporty.

Písečné pláže s pozvolným vstupem do moře naleznete v letovisku Kalamaki, ze kterého se můžete vydat do sousedních letovisek Agia Marina a Platanias.

Paleochora je malebné městečko, které se nachází na jihozápadním pobřeží Kréty na malém stejnojmenném poloostrůvku se dvěma zálivy. Jeho břehy jsou omývány Libyjským mořem a pro svou panenskou krásu bývá často nazýván „Lybijskou vílou“ nebo také „Zemí slunce“, je to nejjihovýchodnější zeměpisný bod Evropského společenství. Letovisko nalezneme zhruba 80 km jižně od regionálního města Chania.

Jihovýchodní část Kréty se též nazývá Lasithi. V této oblasti nabízíme ubytování mezi hlavním městem oblasti Ierapetrou a letoviskem Makrigialos, které zakončuje tuto turistickou oblast.  Celá oblast je dlouhá přibližně 26 kilometrů a  skládá se z několika letovisek. Výhodou je  dobré autobusové spojení  mezi letovisky a Ierapetrou.  Letoviska v této oblasti  přitahují návštěvníky svými krásnými plážemi, které jsou tvořeny oblázky nebo jedinečným černým pískem.

Ierapetra je největším turistickým střediskem Lasithi a je zároveň nejjižnějším městem celé Evropy. Leží v nejužším místě ostrova Kréta, kde je to k severnímu pobřeží jen 14 km a trvale zde žije kolem 8000 obyvatel. Symbolem města je Benátská pevnost ze 17. století, který se vypíná na západní straně přístavu. Na přímořské promenádě je mnoho taveren, kaváren, barů a obchůdků. V porovnání s některými vyhlášenými velkými letovisky na severu Kréty, je zde opravdu božský klid a panuje pohodová nálada. Letovisko je tak vhodné pro rodiny s dětmi a všechny, kteří jsou rádi daleko od ruchu velkoměsta. Navíc zde panuje příjemné klima a stálé počasí. Najdete zde ideální podmínky pro strávení klidné a ničím nerušené dovolené u moře. Ierapetra je ideálním výchozím bodem pro poznávání východní Kréty a dá se odsud podniknout spoustu zajímavých výletů. Z přístavu můžete vyplout výletní loďkou na 15 km vzdálený ostrov Chrisi. Pyšní se především krásnými plážemi s bílým pískem a křišťálově čistou vodou a jedinečným cedrovým lesem. Ostrůvek Chrissi je tak považován za nejjižnější přírodní park v Evropě.

Za návštěvu určitě stojí známá pláž Vai, kterou najdete na nejvýchodnějším cípu Kréty. Tato pláž je jediná palmová pláž na Krétě, v některých materiálech se uvádí, že je zde až 5000 palem. Dalším zajímavým místem je pláž Kato Zakros. Kato Zakros je velmi klidné a hezké letovisko s dlouhou pláží. Celá oblast je tvořena malým zálivem a pláž se táhne po celé jeho délce. Na některých místech je naprosté soukromí a klid, jiná místa nabízejí možnost her a společenského života. Přímo nad středem pláže je několik malých a útulných taveren. Vzhledem k šířce pláže a jejímu velmi mírnému svažování je místo ideální i pro rodiny s dětmi.

Makrigialos je nejvýchodnější letovisko Kréty a je spíše takové malé a ospalé. Najdete zde několik pláží, které jsou lemovány promenádou ve stínu stromů. Na plážích, je vše od jemného písku až po drobné kamínky a  je zde opravdu klid. Kolem silnice, která není příliš frekventovaná,  je pak řada taveren a minimarketů. Nedaleko  letoviska lze též navštívit archeologické vykopávky.

Koutsounari je vzdáleno 10 km od města Ierapetra a rozkládá se na svahu pohoří  Tripti. Nejsou zde žádné diskotéky ani kavárny, jen několik taveren, které stojí přímo na pláži. Pláž z jemného štěrku, který je při chůzi velice příjemný, se jen pozvolně svažuje do moře a má velmi příhodný název Long Beach.

Koutsouras je poklidné letovisko, které  je vzdáleno asi 23 km od města Ierapetra. Největším lákadlem  je pláž tvořená pískem i oblázky, která se pozvolně svažuje do křišťálově čistého azurového moře. Poskytuje ideální podmínky pro rodiny s dětmi a také pro méně zdatné plavce. Najdete zde několik taveren a malých obchůdků.

Ferma , původně rybářská vesnička, dnes malé a tiché přímořské letovisko, leží v poklidné oblasti u jižního pobřeží Kréty, asi 10 km východně od oblíbeného turistického střediska Ierapetra. Centrum letoviska Ferma tvoří místní silnice, která je po obou jejích stranách lemována menšími hotýlky a apartmány k pronájmu, několika tavernami a bary i menšími obchůdky.  Za noční zábavou či většími nákupy turisté míří do blízkého střediska Ierapetra. Pobřeží kolem letoviska je hodně skalnaté a tvoří ho hned několik nádherných zátok s malebnými plážemi, chráněnými okolními vysokými útesy. Na většinu pláží tak musíte sestoupit dolů, zpravidla po dřevěných schodech. Moře je v této oblasti křišťálově čisté a koupání je tu opravdovým požitkem. Díky skalnatým stěnám zátok sem míří i milovníci šnorchlování a potápění. Největší zátokou a pláží v okolí letoviska je pláž Ferma, nazývaná také jako pláž Livadi. Jejích povrch tvoří hřejivý písek, místy směs písku a oblázků, které pozvolna pokračují i po mořském dně. Mělké vody zátoky lákají také rodiny s dětmi a neplavce. Pláž leží ve východní části letoviska a je částečně organizovaná - na jedné straně funguje taverna, ke které patří i několik lehátek se slunečníky, druhá část pláže je ponechána přirozená. Středisko leží v oblasti poseté spíše malými a tradičními řeckými vesničkami a ani Ferma není v tomhle směru výjimkou, proto ho doporučujeme hlavně těm turistům, kteří si letí na svoji dovolenou především odpočinout a načerpat energii z okolní krásné přírody.

Videa

Ubytování

Detail Zobrazit ubytování
Stravování: bez stravy, možnost dokoupit
 • 29. 5. - 9. 6. (12 dní) od 13 290 Kč 10 898 Kč
 • 9. 6. - 19. 6. (11 dní) od 15 390 Kč 12 620 Kč
 • 19. 6. - 30. 6. (12 dní) od 16 390 Kč 13 440 Kč
Pojeďte s námi v roce 2021 na dovolenou na největší a nejjižnější řecký ostrov Kréta, který kraluje Středozemnímu moři, kam naše cestovní kancelář pořádá zájezdy od roku 2018 do penzionu Blue Sea. Penzion Blue Sea  leží v podstatě na okraji moře a pláž je jen ,,pá…
Detail Zobrazit ubytování
Stravování: bez stravy, možnost dokoupit
 • 29. 5. - 9. 6. (12 dní) od 12 990 Kč 10 912 Kč
 • 2. 6. - 12. 6. (11 dní) od 12 990 Kč 10 912 Kč
 • 9. 6. - 19. 6. (11 dní) od 16 590 Kč 13 936 Kč
Pojeďte s námi v roce 2021 na dovolenou na největší a nejjižnější řecký ostrov Kréta, který kraluje Středozemnímu moři, kam naše cestovní kancelář pořádá zájezdy již od roku 2000 do penzionu Chrisselen. Penzion CHRISSELEN s bazénem a dětským brouzdalištěm (leh…
Detail Zobrazit ubytování
Stravování: bez stravy, možnost dokoupit
 • 2. 6. - 12. 6. (11 dní) od 13 440 Kč 10 240 Kč
 • 12. 6. - 23. 6. (12 dní) od 17 790 Kč 15 122 Kč
 • 23. 6. - 3. 7. (11 dní) od 18 040 Kč 14 640 Kč
Pojeďte s námi v roce 2021 na dovolenou na největší a nejjižnější řecký ostrov Kréta, který kraluje Středozemnímu moři, kam naše cestovní kancelář pořádá zájezdy již od roku 2000 do penzionu New Wave.   Penzion NEW WAVE leží…
Detail Zobrazit ubytování
Stravování: polopenze
 • 29. 5. - 9. 6. (12 dní) od 26 990 Kč 22 672 Kč
 • 9. 6. - 19. 6. (11 dní) od 27 990 Kč 23 512 Kč
 • 19. 6. - 30. 6. (12 dní) od 28 990 Kč 24 352 Kč
Pojeďte s námi v roce 2021 na dovolenou na největší a nejjižnější řecký ostrov Kréta, který kraluje Středozemnímu moři, kam naše cestovní kancelář pořádá zájezdy od roku 2018 do hotelu Porto Belissario.   Rodinný hotel PORTO BELISSARIO s …
Detail Zobrazit ubytování
Stravování: all inclusive
 • 29. 5. - 9. 6. (12 dní) od 27 590 Kč 23 176 Kč
 • 9. 6. - 19. 6. (11 dní) od 26 990 Kč 22 672 Kč
 • 19. 6. - 30. 6. (12 dní) od 28 590 Kč 24 016 Kč
Pojeďte s námi v roce 2021 na dovolenou na největší a nejjižnější řecký ostrov Kréta, který kraluje Středozemnímu moři, kam naše cestovní kancelář pořádá zájezdy od roku 2018 do hotelu South Coast. Rodinný hotel SOUTH COAST s bazénem lež…
Detail Zobrazit ubytování
Stravování: bez stravy, možnost dokoupit
 • 29. 5. - 9. 6. (12 dní) od 13 790 Kč 11 859 Kč
 • 9. 6. - 19. 6. (11 dní) od 15 890 Kč 13 665 Kč
 • 19. 6. - 30. 6. (12 dní) od 16 890 Kč 14 525 Kč
Pojeďte s námi v roce 2021 na dovolenou na největší a nejjižnější řecký ostrov Kréta, který kraluje Středozemnímu moři, kam naše cestovní kancelář pořádá zájezdy od roku 2018 do penzionu Akrotiri. Penzion Akrotiri  leží 230m od moře. Příjemná studia ležíc…
Detail Zobrazit ubytování
Stravování: bez stravy, možnost dokoupit
 • 29. 5. - 9. 6. (12 dní) od 14 090 Kč 12 117 Kč
 • 9. 6. - 19. 6. (11 dní) od 16 190 Kč 13 923 Kč
 • 30. 6. - 10. 7. (11 dní) od 18 190 Kč 15 643 Kč
Pojeďte s námi v roce 2021 na dovolenou na největší a nejjižnější řecký ostrov Kréta, který kraluje Středozemnímu moři, kam naše cestovní kancelář pořádá zájezdy od roku 2018 do penzionu Artemis. Studia ARTEMIS se nacházejí na okraji letoviska…
Detail Zobrazit ubytování
Stravování: bez stravy, možnost dokoupit
Pojeďte s námi v roce 2021 na dovolenou na největší a nejjižnější řecký ostrov Kréta, který kraluje Středozemnímu moři, kam naše cestovní kancelář pořádá zájezdy od roku 2018 do penzionu Artemis. Studia ARTEMIS se nacházejí na okraji letoviska…
Detail Zobrazit ubytování
Stravování: all inclusive
 • 29. 5. - 9. 6. (12 dní) od 33 690 Kč 30 321 Kč
 • 9. 6. - 19. 6. (11 dní) od 33 690 Kč 30 321 Kč
 • 19. 6. - 30. 6. (12 dní) od 35 690 Kč 32 121 Kč
Pojeďte s námi v roce 2021 na dovolenou na největší a nejjižnější řecký ostrov Kréta, který kraluje Středozemnímu moři, kam naše cestovní kancelář pořádá zájezdy od roku 2018 do hotelu Kakkos Bay. Hotel KAKKOS BAY s bazénem leží…
Detail Zobrazit ubytování
Stravování: all inclusive
 • 2. 6. - 12. 6. (11 dní) od 30 790 Kč 27 711 Kč
 • 12. 6. - 23. 6. (12 dní) od 33 490 Kč 30 141 Kč
 • 23. 6. - 3. 7. (11 dní) od 34 490 Kč 31 041 Kč
Pojeďte s námi v roce 2021 na dovolenou na největší a nejjižnější řecký ostrov Kréta, který kraluje Středozemnímu moři, kam naše cestovní kancelář pořádá zájezdy od roku 2018 do hotelu Kakkos Bay. Hotel KAKKOS BAY s bazénem leží…
Detail Zobrazit ubytování
Stravování: bez stravy, možnost dokoupit
 • 29. 5. - 9. 6. (12 dní) od 13 290 Kč 11 164 Kč
 • 9. 6. - 19. 6. (11 dní) od 15 390 Kč 12 928 Kč
 • 19. 6. - 30. 6. (12 dní) od 16 390 Kč 13 768 Kč
Pojeďte s námi v roce 2021 na dovolenou na největší a nejjižnější řecký ostrov Kréta, který kraluje Středozemnímu moři, kam naše cestovní kancelář pořádá zájezdy od roku 2018 do penzionu Korali. Penzion Korali leží 60m od moře. Hezká studia pro 2 osoby jsou vybavena kuchyňsk…
Detail Zobrazit ubytování
Stravování: polopenze
 • 2. 6. - 12. 6. (11 dní) od 25 590 Kč 21 496 Kč
 • 12. 6. - 23. 6. (12 dní) od 27 590 Kč 23 176 Kč
 • 23. 6. - 3. 7. (11 dní) od 28 590 Kč 24 016 Kč
Pojeďte s námi v roce 2021 na dovolenou na největší a nejjižnější řecký ostrov Kréta, který kraluje Středozemnímu moři, kam naše cestovní kancelář pořádá zájezdy od roku 2018 do hotelu Porto Belissario.   Rodinný hotel PORTO BELISSARIO s …
Detail Zobrazit ubytování
Stravování: bez stravy, možnost dokoupit
 • 3. 7. - 14. 7. (12 dní) od 20 990 Kč 18 051 Kč
 • 15. 9. - 25. 9. (11 dní) od 17 790 Kč 15 299 Kč
 • 25. 9. - 6. 10. (12 dní) od 16 790 Kč 14 439 Kč
Pojeďte s námi v roce 2021 na dovolenou na největší a nejjižnější řecký ostrov Kréta, který kraluje Středozemnímu moři, kam naše cestovní kancelář pořádá zájezdy již od roku 2000 do penzionu Relax.   Penzion RELAX s baz…
Detail Zobrazit ubytování
Stravování: all inclusive
Pojeďte s námi v roce 2021 na dovolenou na největší a nejjižnější řecký ostrov Kréta, který kraluje Středozemnímu moři, kam naše cestovní kancelář pořádá zájezdy od roku 2018 do hotelu South Coast. Rodinný hotel SOUTH COAST s bazénem lež…
Detail Zobrazit ubytování
Stravování: all inclusive
 • 2. 6. - 12. 6. (11 dní) od 26 590 Kč 22 336 Kč
 • 12. 6. - 23. 6. (12 dní) od 27 590 Kč 23 176 Kč
 • 23. 6. - 3. 7. (11 dní) od 28 590 Kč 24 016 Kč
Pojeďte s námi v roce 2021 na dovolenou na největší a nejjižnější řecký ostrov Kréta, který kraluje Středozemnímu moři, kam naše cestovní kancelář pořádá zájezdy od roku 2018 do hotelu South Coast. Rodinný hotel SOUTH COAST s bazénem lež…
Detail Zobrazit ubytování
Stravování: polopenze
 • 2. 6. - 12. 6. (11 dní) od 18 390 Kč 15 264 Kč
 • 23. 6. - 3. 7. (11 dní) od 22 390 Kč 17 880 Kč
 • 14. 7. - 24. 7. (11 dní) od 22 290 Kč 18 501 Kč
Pojeďte s námi v roce 2021 na dovolenou na největší a nejjižnější řecký ostrov Kréta, který kraluje Středozemnímu moři, kam naše cestovní kancelář pořádá zájezdy již od roku 2000 do hotelu Venus Beach. Hotel Venus Beach*** s bazénem a dětským brouzdalištěm (leh…

Pláže

Letoviska

Města

Chania, která do roku 1972 byla hlavním městem Kréty, je se 65 000 obyvateli druhým největším městem Kréty a současně hlavním městem stejnojmenného kraje. Je známa díky svým dlouhým písečným plážím, zeleným zahradám plných palem a cypřišů, olivovým hájům a jablečným plantážím. Zachované jsou památky…
Nad městem Sitia najdeme částečně restaurovanou benátskou pevnost, která nyní slouží pro pořádání hudebních a divadelních festivalů. Sitia má archeologické muzeum, které má ve svých sbírkách nálezy z minojského paláce Kato Zakros, také Muzeum lidové architektury s exponáty z 18. a 19. stol. Město má své…

Výlety

Poplujte s námi lodí na ostrov Chrissi a ocitnete se na nejjižnějším místě v celé Evropě. Jenom na 5km čtverečních najdeme několik unikátů : pravděpodobně poslední cedrový les, zlaté pískové pláže/ "chrissi" znamená v překladu "zlatý"/, tropickou barvu moře a živý podmořský svět. Výlet je příjemným spojením…
SITIA - VAI   Výborná alternativa pro ty, kteří chtějí vidět jihovýchodní část Kréty a nechce se jim šoférovat. Autobusem se vydáme přes vnitrozemí do nejvýchodnějšího města ostrova Kréty, Sitie, kde se vždy v úterý konají tradiční trhy, které budete mít možnost navštívit. Nahlédneme do…

Zajímavé cíle

Fotografie od klientů

Pro nahrání fotografií do fotosoutěže se musíte přihlásit.