Řecko, Sarti, Letovisko

Letovisko Sarti

Informace

Pojeďte s námi v roce 2020 na dovolenou do řeckého letoviska Sarti, které objevíte na jihovýchodě tzv. druhého prstu poloostrova Sithonie - Chalkidiki, kam naše cestovní kancelář pořádá zájezdy již od roku 2003.

Sarti objevíte na jihovýchodě tzv. druhého prstu poloostrova Chalkidiki – na Sithonii cca 120 km od Thessaloniki. Je to oblast s nádhernou přírodou, kterou lze připodobnit k Sardinii. Horské hřebeny porostlé borovicemi, strmé bílé skály padající do křišťálově čistých vod Egejského moře, kouzelné malé pláže se třpytícím se zlatým pískem, dotvářejí atmosféru klidu a pohody přírody civilizací téměř nedotčené. Letovisko nabízí jedinečnou 3,5 km dlouhou písečnou pláž s pozvolným vstupem do moře, příjemné sluníčko a hezké koupání v průzračně modrém moři. Patří k nejvyhledávanějším místům na Chalkidiki. Přímo naproti letovisku Sarti se nachází třetí prst poloostrova Chalkidiki – Athos.

Dominantou městečka Sarti je náměstí s kavárnami a restauracemi, z kterého vedou úzké uličky stoupající k místnímu kostelíku. Naleznete zde i bohatý výběr obchodů, taveren, restaurací, kaváren a supermarketů. Příjemné chvíle můžete prožít na řeckých večerech, v kavárnách s hudbou nebo na několika diskotékách. Milovníci sportů zde naleznou potápěčské centrum, vodní lyže, windsurfing, jízdu na koni, katamarány, parasailing, kajaky. Malebné letovisko Sarti je ideálním místem pro pobyt u moře a strávení hezké rodinné dovolené. Díky své čistotě ovzduší a moře je tato oblast vhodná i pro pobyty astmatiků a alergiků. Vychutnat si můžete místní speciality jako je musaka, pastizio, suvlaki, tzatziki, řeckou pizzu nebo oblíbený gyros. Velký výběr je i rybích taveren. Při odpolední siestě si nenechte ujít speciálně upravovanou ledovou kávu frappé. Zapůjčit si můžete auto i motorku.

Vzdálenost z letiště: Thessaloniki - Chalkidiki Sarti 120 km

Videa

Ubytování

Detail Zobrazit ubytování
Stravování: bez stravy, možnost dokoupit
  • 25. 6. - 6. 7. (12 dní) od 15 990 Kč 13 911 Kč
  • 6. 7. - 16. 7. (11 dní) od 16 990 Kč 14 781 Kč
  • 16. 7. - 27. 7. (12 dní) od 17 490 Kč 15 216 Kč
Pojeďte s námi v roce 2020 na dovolenou do řeckého letoviska Sarti, které objevíte na jihovýchodě tzv. druhého prstu poloostrova Sithonie - Chalkidiki, kam naše cestovní kancelář pořádá zájezdy již od roku 2003 do penzionu Evros. Penzion EVROS leží 100 m od…
Detail Zobrazit ubytování
Stravování: bez stravy, možnost dokoupit
  • 4. 6. - 15. 6. (12 dní) od 12 890 Kč 11 472 Kč
  • 25. 6. - 6. 7. (12 dní) od 16 290 Kč 14 498 Kč
  • 16. 7. - 27. 7. (12 dní) od 17 790 Kč 15 833 Kč
Pojeďte s námi v roce 2020 na dovolenou do řeckého letoviska Sarti, které objevíte na jihovýchodě tzv. druhého prstu poloostrova Sithonie - Chalkidiki, kam naše cestovní kancelář pořádá zájezdy již od roku 2003 do penzionu Michalis. Penzion MICHALIS s baz…

Pláže

Výlety

Celodenní výlet loďkou k tajemnému poloostrovu Athos, který obývají pouze mniši. Athos je samostatnou mnišskou republikou. Na ostrově je soustředěno 20 klášterů a dominuje mu hora se stejným názvem.
Meteora jsou kláštery na vrcholcích bizarních slepencových skal v oblasti Thesalie v Řecku poblíž města Kalambaka.
Výlet loďkou s přestávkou na koupání na Pomerančové pláži a na ostrově Vourvourou. Na programu je také koupání na otevřeném moři. Na druhé zastávce na některé z pláží následuje příprava souvlaki, řeckého salátu, popíjení ouza a vína. Je to výlet plný zábavy a oddychu.
Po absolvování základního výcviku techniky potápění máte možnost obdivovat krásy podmořského světa přímo na poloostrově Sithonia.
Folklórní večer plný nejznámějších řeckých tanců a hudby. Vystoupení předvede řecká skupina oblečená do tradičních řeckých krojů. Podává se večeře s neomezenou konzumací vína. Vynikající příležitost poznat řeckou kulturu a řecké tance plné citů a emocí jako např. Zorba, Syrtaki, Rebetiko.
Celodenní výlet autobusem do druhého největšího města Řecka. Program začíná návštěvou hradu Eptapirgio, dále navštívíte Baziliku Sv. Dimitria – patrona města, Bílou věž, která je symbolem města. Odpoledne máte možnost na nákupy na největším bazaru, kde zažijete typicky obchodní náladu.
Trasa tohoto výletu vede při pobřeží do blízkých hor, kde máte možnost obdivovat nádherné přírodní scenérie okolí Sarti. Řecký průvodce Christos se postará o dobrou náladu po dobu tohoto půldenního výletu.

Fotografie od klientů

Pro nahrání fotografií do fotosoutěže se musíte přihlásit.