Snímek obrazovky 2020-10-12 v 15

Letovisko Ixia

Obrázky

Informace

Pojeďte s námi v roce 2021 na dovolenou na řecký ostrov Rhodos, který je přezdíván ostrovem růží nebo také ostrovem slunce, kam naše cestovní kancelář pořádá zájezdy již od roku 2013 a navštivte s námi letovisko Ixia.

 

Letovisko Ixia je zasazeno do příjemného prostředí stromů a jiné zeleně, zároveň na vás dýchá i pocit luxusu. Ubytování je na vysoké úrovni, místní luxusní hotelové komplexy nabízejí zázemí jak hotelového typu, tak i například bungalovy s vlastními bazény. Množství obchůdků, taveren, restaurací, barů i diskoték je samozřejmostí. V letovisku je několik kilometrů dlouhá pláž Ixia, která je převážně oblázková, místy písčito-oblázková.

Doporučujeme určitě využít blízkost historického města Rhodos s řadou památek a blíže ho poznat. Do hlavního města se můžete dopravit místními linkovými autobusy, které zastavují na hlavní silnici protínající letovisko a jsou poměrně spolehlivé. Dalším zajímavým turistickým cílem, který byste neměli při návštěvě této oblasti opomenout, je jedno z nejvýznamnějších archeologických nalezišť na ostrově, starověké město Ialyssos.

Vzdálenost z letiště: Rhodos (letiště) - Ixia 9 km.

Pláže

Ostrov

Pojeďte s námi v roce 2021na dovolenou na řecký ostrov Rhodos, který je přezdíván ostrovem růží nebo také ostrovem slunce, kam naše cestovní kancelář pořádá zájezdy již od roku 2013.

Ostrov Rhodos je dlouhý 77 km a široký 37 km. Nejvyšší horou je Atáviros (1215 m).Velice stálé jasné počasí od dubna až do půlky listopadu, nádherná příroda, kvetoucí subtropická flóra a především průzračné moře a čisté pláže, sem lákají každoročně turisty z celé Evropy. Východní pobřeží ostrova má písčité a písčito-kamenité pláže. Je vhodné pro vyznavače koupání, slunění a rodiny s dětmi. Nachází se zde letoviska Stegna a Faliraki. Západní větrnější břehy si vybírají spíše milovníci vodních sportů, zejména surfování. Přímořská letoviska žijí pestrým cestovním ruchem od rána až do noci. Nabízejí vše od příjemných procházek kolem obchodů a butiků, přes posezení v typických řeckých tavernách až po noční kluby a diskotéky. Vše, co si jen můžete přát.

Město Rhodos je chráněno organizací UNESCO. Historické centrum je obehnáno zdí původně vybudovanou po velkém zemětřesení v 6. století př. n. l. Nové město se velmi přizpůsobilo cestovnímu ruchu. Hosté si mohou vybrat z velkého množství taveren, restaurací, barů, kaváren nebo nakoupit suvenýry v turistických obchůdcích. Obytná část města je ve vnitrozemí. Pláže na Rhodu jsou velice rozmanité, převážně písečno-oblázkové. Pláží je nespočet a mezi nejznámější patří pláž pojmenovaná podle herce Anthony Quinna. Další jsou Plimiri, Mavos Kavos, Saint George, Prasonisi, Fourni a Glyfada.

Stegna - na východním pobřeží ostrova leží malé romantické letovisko Stegna, které je vzdálené pouze 3 km od městečka Archangelos a 31 km od hlavního města. Překrásné městečko Lindos je vzdálené 23 km. Centrem letoviska je malý přístav v zálivu s cca 800 m dlouhou pláží. Krásné písečno-oblázkové pláže jsou vybaveny slunečníky, lehátky a sprchami. V okolí letoviska se za kamennými útesy ukrývají útulné malé plážičky, kde najdete soukromí i v hlavní sezóně.

Faliraki je rušné turistické letovisko, které se nachází 15 kilometrů jižně od hlavního města. Jeho předností je dlouhá písčitá pláž s pozvolným vstupem do moře, vhodným pro rodiny s dětmi. Pro nudisty je vyhrazena pláž Mandomata na jižním okraji letoviska v blízkosti studií Elpida. Svým návštěvníkům nabízí letovisko nepřeberné množství restaurací, taveren, barů a obchodů. Na okraji střediska je také vodní park.

 

Fotografie od klientů

Pro nahrání fotografií do fotosoutěže se musíte přihlásit.