Řecko, Ios, pláž Mylopotas

Letovisko Mylopotas

Informace

Pojeďte s námi v roce 2021 na dovolenou na řecký ostrov Ios, kam naše cestovní kancelář pořádá zájezdy od roku 2017 a navštivte s námi vyhlášené letovisko Mylopotas.

Mylopotas je vyhlášeným letoviskem. Spojení s nedalekým hlavním městem zajišťuje autobusová doprava. Dlouhá a široká písčitá pláž vybavená lehátky a slunečníky patří mezi nejkrásnější a nejkvalitnější v Evropě. Ios nemá vlastní letiště. Spojení s okolními ostrovy je zajišťováno lodní dopravou. V rámci ostrova můžete využít autobusovou dopravu, taxi nebo si půjčit auto či motorku a poznat všechny krásy ostrova po vlastní ose.

Vzdálenost z letiště: Paros (letiště) - Ios 20km + 90 min lodí.

 

Ubytování

Detail Zobrazit ubytování
Stravování: snídaně
  • 4. 6. - 15. 6. (12 dní) od 20 790 Kč 16 990 Kč
  • 27. 7. - 6. 8. (11 dní) od 23 290 Kč 19 564 Kč
Pojeďte s námi v roce 2021 na dovolenou na řecký ostrov Ios, kam naše cestovní kancelář pořádá zájezdy od roku 2017 do hotelu Marcos Beach. Hotel MARCOS BEACH*** s bazénem (lehátka a slunečníky u bazénu zdarma), leží jen 200 m od pláže Mylopotas, 20 minut pěšky od Chory. …

Pláže

Ostrov

Pojeďte s námi v roce 2021 na dovolenou na řecký ostrov Ios, kam naše cestovní kancelář pořádá zájezdy od roku 2017.

Ostrov Ios s rozlohou 109 km2 naleznete v Egejském moři. Jedná se o typický kykladský ostrov s bílými domky, kostelíky a propletenými úzkými uličkami. Ač je Ios znám jako jeden z rušnějších ostrovů (hlavně díky hl. městu), nabízí romantická zákoutí, krásné nedotčené pláže (některé i nudistické) a zátoky lákající k odpočinku. Aktivní turisté najdou vyžití např. v horách na pěších stezkách kolem archeologických nalezišť. Křišťálově čisté moře nabízí možnost šnorchlování a potápění. Mezi nejoblíbenější pláže patří Psathi, Valmas, Mylopotas, Ormos, Gialos, Koumbara a Manganari

Hlavní město Chora (nebo Ios) leží na západním pobřeží ostrova. Nabízí množství kaváren, restaurací, obchůdků se suvenýry, šperky či módou. V blízkosti je možné navštívit vrchol Panaghia Gremiotissa, ze kterého se naskýtá nádherný výhled do okolí. 

Vyhlášeným letoviskem je Mylopotas. Spojení s nedalekým hlavním městem zajišťuje autobusová doprava. Dlouhá a široká písčitá pláž vybavená lehátky a slunečníky patří mezi nejkrásnější a nejkvalitnější v Evropě. Ios nemá vlastní letiště. Spojení s okolními ostrovy je zajišťováno lodní dopravou. V rámci ostrova můžete využít autobusovou dopravu, taxi nebo si půjčit auto či motorku a poznat všechny krásy ostrova po vlastní ose.

Vzdálenost z letiště:Paros (letiště) - Ios 20km + 90 min lodí.

 

Cestopis o řeckém ostrově Ios můžete najít zde. (zdroj: Knihy na cestách, zde)

Fotografie od klientů

Pro nahrání fotografií do fotosoutěže se musíte přihlásit.