Řecko, Mykonos, Pláž u ubytování Avra

Letovisko Tourlos

Informace

Tourlos je malé poklidné místo, které je situováno zhruba 1,3 km od hlavního města Mykonos, na vyghlášenou pláž Agios Stefanos je to z Tourlos pouhý 1,2 km. Nachází se zde několik restaurací, obchody s potravinami, velice dobře zde funguje autobusová doprava i služba taxi.

Vzdálenost z letiště: Mykonos (letiště) - Tourlos 10 km.

Ubytování

Detail Zobrazit ubytování
Stravování: bez stravy, možnost dokoupit
  • 22. 5. - 4. 6. (14 dní) od 22 390 Kč 19 703 Kč
  • 4. 6. - 15. 6. (12 dní) od 23 390 Kč 20 583 Kč
  • 15. 6. - 25. 6. (11 dní) od 24 390 Kč 21 463 Kč
Penzion AVRA se nachází 50m nad pláží Tourlos, 1,3km od města Mykonos. Z většiny studií je překrásný výhled na moře.  Penzion svým standartem uspokojí i náročnější klienty. Trezor zdarma (na recepci), wi-fi připojení zdarma, klimatizace v ceně zájezdu.

Ostrov

Mykonos byl dlouhé roky chudým ostrovem. Až ve dvacátých letech ho lidé začali poznávat jako ostrov pelikánů, větrných mlýnů a později jako místo, kde se střetávali hippies. Nachází se v řeckém souostroví Kyklady, severně od ostrovů Paros a Naxos. Rozloha ostrova činí 86 km², počet stálých obyvatel je cca 6000. Je to jeden z mála ostrovů v Řecku, který je znám po celém světě. Najdete zde obchody luxusních světových značek, což na jiném ostrově v Řecku nenajdete. Mnoho světových celebrit tu vlastní nemovitosti. Ostrov navštěvují turisté z celého světa i pro jeho bohatý noční život a vyhlášené večírky, které ožívají v červenci a v srpnu. Mimo hlavní sezónu je Mykonos klidnější destinací.

Hlavním městem ostrova je stejnojmenný Mykonos, zvaný Chora. Živý přístav se čtvrtěmi Kastro a "Malé Benátky" přímo vybízí k procházkám, nakupování, dobrému jídlu a zábavě. Můžete zde obdivovat místní architekturu a archeologické památky. Každý večer se klidné malebné uličky města, během turistické sezóny, mění v živé centrum se směsicí taveren, hospůdek, barů a klubů, které přitahují pozornost turistů.

V řecké mytologii byl Mykonos dějištěm bojů mezi Diem a Giganty. Byl pojmenován podle Apollonova vnuka Mykona. Po celém ostrově se nacházejí proslulé zachovalé větrné mlýny. Za zmínku stojí i kostel Panagias Paraportiani.

Ostrov je znám i svou vynikající kuchyní, která uspokojí všechny vaše chutě. Ať už jde o tradiční uzeniny, králičí klobásy nebo proslulé sladkosti, jako je mandlové pečivo amygdalota, nebo mandlové mléko soumada.

Mykonos je charakteristický díky své kykladské architektuře, kopcům a hornatému povrchu. Na ostrově se nachází několik menších i větších zátok, zálivů a mnoho pláží. Z důvodu nedostatku vlhkosti, která se dostavuje pouze v období zimy a jara, neoplývá ostrov zelení. Léta jsou zde velmi teplá s minimem srážek a pouze v některých oblastech vane vítr. Mykonos je vhodnou destinací pro všechny. V červenci a srpnu je ale potřeba počítat se zvýšeným počtem návštěvníků. Avšak i v hlavní sezóně najdete pláže, které nejsou přeplněné. Všechny oplývají zlatavým pískem a křišťálově čistou vodou. Některé pláže žijí ve dne i v noci (Paradise, Super Paradise). Mezi nejznámější patří Paraga, Paradise Beach a Super Paradise, která je vyhlášená mezi gayi a lesbičkami z celého světa. Stejně tak jsou populární pláže Kalo Livadi nebo Ornos. Pláže jsou organizované s nabídkou vodních sportů, ale na své si přijdou i milovníci klidu, kterým doporučujeme např. pláž Agia Anna či Agios Stefanos. Vzhledem k velkému množství pláží a jejich rozmanitosti si na Mykonu svou pláž najde opravdu každý.

Pokud byste toužili navštívit antickou památku, můžete si udělat výlet na sousední ostrůvek Delos, kde se nachází archeologické naleziště a v období antiky byl významným náboženským a obchodním centrem, nebo si můžete udělat výlet lodí k jeskyním na ostrově Tragonissi.

Fotografie od klientů

Pro nahrání fotografií do fotosoutěže se musíte přihlásit.