Řecko, Parga, Ammoudia, Pláž (9)

Letovisko Ammoudia

  • Ubytování
  • Hotel Eleni 11/12 dní Detail

Informace

Ammoudia je malé ospalé letovisko s dlouhou písečnou pláží, které se k životu probouzí hlavně o víkendech, kdy se sem sjíždějí Řekové z okolí strávit víkend na nábřeží, či povečeřet v místních vyhlášených tavernách.

Nachází se na pobřeží Jónského moře v blízkosti letoviska Parga, které je známé svou bohatou historií a antickými kořeny. Najdete zde bájnou řeku mrtvých Acheron, kterou Homér zmiňuje ve svém eposu Odyssea a která se právě v Ammoudii vlévá do Jónského moře. Acheron spolu s řekou Kokýtos přichází ze severu a tvoří pravý úhel, o kterém se ve starověku věřilo, že je vchodem do podsvětí. Několik kilometrů od letoviska se nachází Nekromanteion - dosud jediná nalezená věštírna mrtvých.

Ammoudia je místo charakteristické velkou písečnou pláží, jež se táhne podél celého letoviska. Místní pláž je vhodnou volbou pro všechny, kteří vyhledávají pozvolný vstup do moře. V okolí najdete ale i menší pláže, které jsou ukryté mezi skalisky. V letovisku najdete obchody i restaurace.

Letovisko postrádá bankomat, nejbližší však můžete najít v Parze.

Vzdálenost z letiště: Preveza - Ammoudia 45 km.

Videa

Ubytování

Detail Zobrazit ubytování
Stravování: polopenze
Rodinný hotel ELENI leží 200 m od písečné pláže, lze využít bazén v hotelu Paradise (za menší konzumaci).  Wi-fi připojení zdarma, v ceně zájezdu je zahrnuta polopenze.

Pláže

Výlety

Unikátní příležitost návštěvy země, která byla pod komunistickým režimem po mnoho let odříznuta od zbytku světa. Návštěva národního parku, archeologického naleziště Butrint a města Saranda. 
Celodenní výlet, při kterém navštívíte nejdochovalejší věštírnu Necromanteion, památník Zalongo a odpoledne na vás čeká brodění řekou Acheron.
Návštěva několika Jónských ostrovů během jednoho dne: Lefkada – koupání na jedné z nejkrásnějších pláží ostrova, Kefallonia – prohlídka a oběd v malebném městečku Fiskardo, Ithaka – vesnička Kioni, Meganissi – jeskyně Papanikoli na ostrově Meganissi, Skorpios – koupání na Onassisově soukromém ostrově.
Meteora jsou kláštery na vrcholcích bizarních slepencových skal v oblasti Thesalie v Řecku poblíž města Kalambaka. Nejdříve byl postaven klášter Metamorfosis, založený v roce 3156 na skále ve výšce 534 metry nad mořem. Klášter byl nazván Megalon (Velký) Meteoro (vznášející se – podle dojmu, že se vzná…
Celodenní lodní výlet do hlavního města ostrova Korfu. Plavba lodí trvá cca 2,5 hod. Na ostrově můžete podle svého vlastního uvážení využít volného času k nakupování a prohlídce města či návštěvě chrámu sv. Spiridona na hlavním náměstí.
Pro milovníky krásných pláží a plavby na moři. Vykoupejte se na kouzelné pláži na Antipaxu, navštivte modré jeskyně a projděte obchůdky a restaurace v malebném hlavním městečku Paxu-Gaiosu.

Recenze

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.AMMOUDIA

Dobrý den, Ve dnech 28.8. až 8.9.2017 jsem trávila dovolenou v Řecku, v letovisku Ammoudia, pořádanou cestovní kanceláří Melissa Travel s.r.o. Ammudia je malé a klidné letovisko, kde si příjemně odpočinete od celoročního shonu a stresu. Je zde spousta taveren, kaváren a pár obchůdků s potravinami a suvenýry. Dokonce je zde k dispozici bankomat. Dlouhá písečná pláž je vybavena zpoplatněnými lehátky a slunečníky. V ceně je však konzumace jednoho nápoje na osobu. Vybrat si můžete z několika druhů kávy, ledových čajů, několika druhů ostatních nealko nápojů. V nabídce je dokonce i pivo. Koupání v moři bylo úžasné. Moře bylo teplé a čisté. Vstup do vody je písčitý, dlouhý a velmi pozvolný, velice příjemný jak pro nás – seniory, tak pro malé děti. Přesto bych doporučila boty do vody, protože se zde občas vyskytuje jedovatá ryba, zahrabaná v písku. Pokud na ni šlápnete, je potřeba nohu co nejdříve ponořit do velmi teplé vody, aby odezněla bolest a pálení. Ta však není na pláži k dispozici. Ubytováni jsme byli v malém rodinném hotelu, o který majitelé dobře pečují. Vstupní hala, recepce a bar byly vždy čisté a voňavé. Rovněž pokoje a balkony byly denně uklizeny a pravidelně byly vyměněny lůžkoviny a ručníky. Hotel má bezbariérový přístup a dokonce, i když je pouze dvoupatrový, je zde výtah. Prostorná terasa hotelu slouží jako příjemná venkovní jídelna. Ještě příjemnější by však byla, kdyby v době podávání snídaně a večeře, nebyl na každém stole umístěn popelník a většina klientů - nekuřáků, se tak mohla najíst na čerstvém vzduchu. Již první den na schůzce nám delegátka, paní Renata, sdělila, že dochází ke změně stravování. Kapacita kuchyně prý nestačí na výrobu dvou jídel, proto zaniká možnost výběru večeře ze dvou jídel, jak bylo CK inzerováno. Uznávám, dobře. … ale byla jsem velmi naivní, když jsem očekávala tradiční chutná „ŘECKÁ JÍDLA“, která jsem měla možnost ochutnat na mnoha řeckých ostrovech i na pevnině. Musaka, plněné lilky, kleftiko ……… o tom se mi mohlo pouze zdát, stejně tak jako o poctivém řeckém salátu s fetou a olivou! Nebudu do detailu vypisovat podávané pokrmy, každopádně nám byly servírovány dost studené. Nejlepší a asi nejchutnější pro mě byla sobotní večeře podávaná naproti v hotelu Paradies. Jako první a zároveň poslední byla čerstvá a teplá. Od neděle do konce zájezdu byla jídla v ELENI už vyloženě nechutná. A zákusky? Na ty asi kapacita kuchyně také nestačila. Proto byl moučník naservírován pouze 1x. Závěr: báječná dovolená s jediným černým puntíkem – večeřemi. M. MourkováVladimír Nedvěd - Ammoudia 28.8. až 8.9.2017

Dobrý den, právě jsme se vrátili ze zájezdu do Ammoudie v Řecku v termínu od 29.8. do 8.9.2017. Ubytování pěkné, městečko klidné a moře čisté a teplé. Pokoje byly každý den uklizené, výměna ložního prádla a ručníků pravidelná. To vše odpovídalo Vaší nabídce zájezdu v katalogu. Nebylo však splněno cituji: V ceně zájezdu je zahrnuta polopenze: snídaně kontinentální, večeře menu (výběr ze dvou hlavních chodů), salát, dezert (menší zákusek) a ovoce. Snídaně budiž ( chléb, měkký salám, plátkový sýr, někdy vejce natvrdo, rajčata, okurka, jogurt, marmeláda, křupky, nakrájené ovoce). U večeří však žádný výběr ze dvou chodů, jak slibujete ve své nabídce zájezdu, nebyl. Ani jednou. Ještě cestou autobusem z Prevezy do hotelu Eleni nás Vaše delegátka ujišťovala, jak paní dobře vaří a je se na co těšit. Skutečnost byla zhola jiná. Nikdo nevařil, majitelka hotelu seděla během večeře u stolku mezi námi, vykuřovala a hrála si s mobilem. Mladší muž roznášel jídlo a pití a jeho partnerka nádobí myla. Jedenkráte jsme se zaradovali když jsme z kuchyně cítili přípravu stravy, bohužel vařili si oběd jen sami pro sebe. Prvé čtyři dny to ještě ušlo, jídlo ale bylo odněkud dovážené a na stůl zpravidla dorazilo vlažné až studené ( a to jsme na večeře chodili hned od 19. hod) . V sobotu 5. den jsme byli naproti v hotelu Paradies (v Eleni nikdo z personálu ten den - sobota, nebyl), tam byla večeře na dobré úrovni - čerstvě uvařeno a podáno teplé . Další dny až do konce pobytu to už bylo vyloženě jídlo nejspíše z konzerv a ze zbytků z předchozího dne a ještě ve stylu chudé italské kuchyně, čili těstoviny druhý den polévka ze zbylých těstovin zahuštěná kečupem a zavánějící klobáskou, atd. Samozřejmě vlažné až studené. Už jsme pak celkem úspěšně dokázali odhadnout večeři podle toho co bylo předchozí večer a ten den k snídani. Dezert (jak uvádíte menší zákusek) byl jedenkráte. Pořád jsme doufali, že to bude lepší a pak už nestálo za to se na těch posledních pár dnů dohadovat. Je to piha na naší dovolené. Dobré bylo, že nás v autobusu delegátka informovala o výskytu jedovatého ostnatce, který se zahrabává do písku. Sám jsem se s ním seznámil ( zásah do paty) a bylo to docela bolestivé - ještě že poradila stejně jako pak plavčík na pláži, že je třeba rychle ponořit postižené místo do hodně horké vody. Bolest celkem rychle odezněla, i když jsem se do hotelu sotva dobelhal. Nebo jsem měl štěstí. Asi by nebylo od věci doporučit obuv do vody.Ivana Eichlerová - Recenze hotelu Eleni - Ammoudia

Příjemný menší rodinný hotel s velice milými majiteli, kteří se o něj velmi dobře starají. Hotel je umístěn v okrajové části Ammoudie na velice dobrém místě, řekla bych jedno z nejlepších míst, které lze v Ammoudii vybrat, kde v bezprostřední blízkosti se nacházejí 2 obchůdky s potravinami a smíšeným zbožím (jeden extrémě maličký těsně vedle hotelu, druhý o něco větší pár kroků od hotelu), ve stejné ulici jako hotel najdeme i rybí tavernu, kavárnu a o pár metrů dále, podél nábřeží řeky Acheron se nachází několik taveren, kaváren, cukráren, obchůdek se suvenýry, poštovní schránka i bankomat. Je překvapivé, jaké množství těchto “stravovacích” zařízení navíc s pestrou nabídkou jídel, zmrzliny, sladkostí, kávy a všeho možného se vyskytuje v tak malém letovisku, jakým je Ammoudie. S vybavením obchůdků je to už horší, ale pokud má člověk pobyt s jídlem nebo se stravuje v tavernách a kavárnách, tak vpodstatě do tamních obchůdků nepotřebuje chodit. Ty nejnutnější základní věci tam ale sežene bez problémů. Kromě dvou zmíněných potravinových obchůdků u hotelu je v Ammoudii ještě třetí (asi nejlepší) cca uprostřed silnice u pláže, vedle gyrosárny. Druhá gyrosárna s vynikajícím gyros-pita (lepší než v té u pláže) je přímo naproti hotelu Eleni směrem k pláži. Po cestě od hotelu Eleni k pláži se ještě nachází obchůdek se suvenýry a plážovými věcmi, poměrně dobře zásobený. Od pláže je hotel Eleni vzdálený cca 200 m a část slunečníků a lehátek nejblíže k cestě od hotelu (růžovo-šedá a modrá lehátka) mají naprosto fantastický plážový servis. Patří k jedné z tamních kaváren, takže jsou tedy za konzumaci – z opravdu pestré nabídky v jejich letáčku, si lze vybrat od vynikající kávy všeho druhu i teploty (studená či horká) přes mléčné mixy, čerstvé džusy, pivo, limonády i míchané nápoje s alkoholem, sladkosti všeho druhu (palačinky, vafle, loukomádes, donuty), po vynikající pizzy několika druhů, slané palačinky, omelety, hranolky, hamburgry či podobná fast-food jídla, saláty atd., atd. – ochutnali jsme převážnou většinu mlsů z nabízené nabídky a vše vynikající. Kdykoliv během dne si lze cokoliv z nabídky objednat u obsluhy (majitelů slunečníků a lehátek), která během pár minut objednané jídlo či pití přiveze až k lehátku z nedaleké kavárny-cukrárny, aniž by člověk musel opustit pláž. Ač možná z mého popisu zavání tato služba přílišnou organizovaností a komercí, tak musím říci, že tomu tak vůbec nebylo, na pláži byl klid a pohoda, nikdo z obsluhy nikomu nic nenutil, decentně a nevtíravě se tam pohybovali poblíž, urychleně přinášeli objednané, ale snažili se jinak nerušit, nevnucovat se, nepřekážet a nenarušovat poklidnou tamní atmosféru. V jiných částech pláže to bylo jiné, někde se za slunečníky údajně jen platilo, někde byly taky za konzumaci (na konci pláže u skal), ale nabídka nesrovnatelně horší, prakticky jen pití, navíc extrémě dlouhé čekání. Hotel Eleni má velmi příjemnou venkovní jídelnu, bezbariérový vstup, výtah, velmi prostorné pokoje v přízemí či v 1. a 2. patře. Poměrně prostorné balkony jsou odděleny přepážkami z neprůhledného skla, což výrazně zvyšuje míru soukromí pro uživatele. Krásné, dobře udržované truhlíky plné rozkvetlých pelargonií ukazují s jakou pečlivostí se majitelé o svůj hotel starají. Pokoje mají klasické vybavení, včetně televize, ledničky, klimatizace (za poplatek 5 Euro/den) a prostorné koupelny s WC. Sprchový kout je oddělen zasouvacími dveřmi, takže odpadá tradiční problém řeckých koupelen s vodou na podlaze. Nicméně je s podivem, proč v tak prostorné koupelně je tak malý sprchový kout – pro děti a lidi velmi drobné postavy je tak akorát, průměrně vzostlý dospělý se tam také tak nějak nakonec poskládá, i když vstup do prostoru sprchového koutu je úzký a uvnitř to je také hodně malé, ale pro lidi mohutnější postavy musí být tamní sprchový kout poněkud nepohodlný. Ani zdejšímu hotelu se nevyhnul častý řecký problem s nízkým tlakem vody. V nižších patrech to možná bylo bez problémů, ve druhém patře v koncovém pokoji ovšem každou chvíli voda netekla. V prvních cca 2 dnech mě vždy výpadek vody poněkud nadzvihnul, protože obvykle přišel zcela nečekaně, když se např. člověk stihnul ještě vpohodě namydlit, voda tekla a najednou zabublání a nic. Když se ani po několika minutách stav nezlepšil, zaběhl obvykle někdo z nás uvědomit někoho z majitelů, který pravil, že tedy prý “zmáčkne knoflík”, tj. manuelně spustí čerpadlo, předpokládám a ihned voda zase tekla. V dalších dnech jsme už ale ani za majiteli neběhali a prostě jen čekali až voda poteče, nebylo to do pár minut, ale po chvíli vždy ano. Buď za nimi došel někdo jiný z hostů nebo čerpadlo po určitém čase sepnulo samo – neřešili jsme to a po pár dnech jsme přepnuli středoevropské myšlení typu ”vše musí fungovat a když ne, je problém” do středomořského resp. řeckého myšlení typu “nefunguje – nevadí, však za nějaký čas to zase fungovat bude, nač se stresovat.” A rázem bylo po problému. Možná by mohli majitelé do budoucna pouvažovat o lepším nastavení časovače čerpadla nebo o výkonnějším čerpadle, nevím, nejsem technik, každopádně to nebylo nic tak zásadního, co by nám kazilo pobyt. Ani když jsme celí zplavení dorazili z večerního výletu z Pargy před jednou hodinou v noci a těšili se na sprchu, která jen zasípala, zabublala a nevydala, stejně jako vodovodní kohoutek, ani kapku, tak nám to neubralo na dobré náladě. V noci jsme majitele rušit kvůli netekoucí vodě samozřejmě nechtěli, tak holt jsme nejnutnější hygienu pořešili vodou balenou a na sprchu došlo až ráno, kdy už zase voda tekla. V pokoji byla celkem prostorná skříň, chybějící ramínka pan majitel ochotně dodal, postele byly široké s tvrdší matrací, lednice chladila, nezapáchala, televizi jsme nezkoušeli, klimatizace byla funkční, chladila, po technické stránce byla v pořádku, dokonce asi i před sezónou servisovaná, protože manžel, coby odborník přes klimatizace, na mé nářky, že chladí málo, nelenil, vyšplhal se k ní a prohlédl filtr, který by případně vyčistil, jak jsme už v nejednom řeckém ubytování učinili a zlepšili tak výrazně chladicí schopnost klimatizace, nicméně zde konstatoval, že je vše v pořádku, filtr zanešený není, klima funguje, jak má. Záleží tedy na zvyku a idividuálních pocitech každého – klimu jsme měli puštěnou na maximum prakticky non-stop, celou noc a přesto se mi zdálo, zejména v prvních dnech, kdy byly teploty kolem 35-40 st., že na tak poměrně velký pokoj prostě nestačí a chtělo by to výkonnější zařízení. Jiní lidé z našeho zájezdu ale klimu vůbec nepoužili za celý pobyt a nezdálo se jim nesnesitelné vedro, další ji použili jen občas a měli pocit, že chladí dost. Je to idividuální, já mám ráda zcela nezdravě klimu na maximum s co nejledovějším vzduchem, jiní preferují mírnější přístup k ochlazení. Takže tímto nekritizuji tamní klimatizaci, ta byla evidentně naprosto v pořádku, naopak je to spíše info pro ty, kteří se použití klimatizace obávají či jim způsobuje zdravotní problémy – tak tato chladila jemně a citlivě. WIFI signál na posledním pokoji v 2. patře uvnitř nebyl (v nižších patrech asi ano, nevím), nicméně na balkóně jsme ho chytili i u nás bez problémů. Stravování jsme měli formou polopenze – naprosto vynikající večeře, které připravovala manželka pana majitele, někdy prý i sám pan majitel. Jídla obrovské porce, které, ač bylo opravdu skvělé, nebylo občas v našich silách dojíst vše a to jsme se hodně snažili, protože jsme považovali za neslušné vůči majitelům nedojíst tak vynikající jídla. Ale bylo toho opravdu hodně, i dětská porce byla stejná jako dospělácká, takže ani náš žravý téměř puberťák to nezvládal sníst vše, takže jsme dojídali ještě za něj…no, kombinace této vynikající hotelové polopenze, dobrůtek na pláži a zmrzliny z tamních cukráren udělaly za těch 11 dní s naší hmotností své …A to jídla k večeři byla v duchu zdravého stylu – řecká kuchyně, ale lehká, bez tuny oleje či jiných kalorických ingrediencí – bylo vidět, že paní majitelka vaří moderně, zdravě, spousta zeleninových jídel, ochucené spíše bylinkami než ostrým kořením, jídlo opravdu bezkonkurenční, ale ty porce by stačily menší. K večeři byl vždy salát, coby předkrm, hlavní jídlo a ovoce, k snídani poměrně bohatý bufet z klasických surovin slaných i sladkých, dokonce i tmavý chléb byl k dispozici, který je podstatně chutnější než ta klasická řecká bílá “veko-tousto-imitace chleba”. Koupání v Ammoudii je moc příjemné – velmi pozvolný vstup do vody, daleko mělko, písek, čistá a hlavně extrémě teplá voda, povětšinou klidná. Pláž dlouhá v zátoce, lidí přiměřeně termínu, ale na tak velké pláži se i srpnové množství lidí rozprostřelo a každý měl dostatek prostoru a soukromí pro sebe. Za skaliskem na konci pláže je i malá, zcela prázdná plážička pro ty, kteří chtějí mít naprostý klid. U pláže se mezi stromy nachází i menší kemp a parkoviště, ale nic z toho neruší a neubírá na kouzlu a atmosféře místa. Na začátku pláže i celé Ammoudie ústí do moře řeka Acheron, na jejímž nábřeží si lze zakoupit výlet loďkou několik km proti proudu, případně další lodní výlety tam místní nabízejí. Ammoudia je velmi malé a extrémě klidné letovisko s několika malými hotely, apartmánovými domky či vilkami, hlavní večerní “život” se tam odehrává právě na nábřeží řeky Acheron, jinak je všude úžasný klid. K dopravě je možno využít tamní taxi nebo pronajaté auto, ale nejbližší půjčovna aut je až v Parze. Autobus do/z Ammoudie žádný nejezdí. Dovolená v Ammoudii je odpočinková, pohodová, vhodná pro ty, kteří nevyhledávají zábavu, ale klidné propstředí. Hotel Eleni je skvělá volba jak pro rodiny s dětmi, tak starší generaci, stejně tak pro ty, kteří si Ammoudii zvolili coby dobrý výchozí bod k výletům do okolí, do hor atd. Byli jsme moc spokojeni!Online z hotelu Eleni

Právě jsme dojeli celé menu k první večeři. Byl sýrový koláč, řecký salát, kuřecí čtvrtka pečená na ohni brambor a na závěr skvělý zákusek. Vše skvěle připraveno, vlídná obsluha a nepřirozené množství jídla. Jsem veliký chlap, nerad něco vzdávám ale už dlouho jsem nesnedl tolik jídla. Skvělé. Ubytování čisté, příjemné, pláž ospalá v pěkné zátoce.Pavel Hrnko - příspěvek

V červnu jsme navštívili letovisko Ammoudia hotel Eleni .Velká spokojenost s touto destinací.Krásné ubytování,velmi dobré jídlo / řecké / krásné pláže,teplá voda /mělká / Majitelé splní každé přání pokud je to v jejich silách.Musím vyzvihnout snídaně - velice pestré. Trochu komárů nás otravovalo. Hrnkovi

Fotografie od klientů

Pro nahrání fotografií do fotosoutěže se musíte přihlásit.