Cesty do Řecka léto 2021

V Liberci dne 10.03.2021

Vážená paní,
Vážený pane,

někteří z vás nám voláte a ptáte se, jaká bude situace v létě a jaká budou řešení z naší strany. Řecká vláda včera vyhlásila, že od 15.05.2021 bude umožněno cestovat do Řecka.

Cestující musí splnit jednu z těchto podmínek:

  • očkování (Covid pass)
  • potvrzení o protilátkách
  • negativní test

    To je jistě příznivá informace pro všechny, kteří se těší na svoji zaslouženou dovolenou.

Abychom vám, našim klientům, dali více času a klidu na správné rozhodnutí, tak opět jako minulý rok měníme podmínky storno poplatků. Klientům, kteří mají objednaný zájezd s odjezdem v květnu a červnu měníme podmínky storna tak, že základní storno poplatek platí do 30. dne před odjezdem. Dříve to bylo do 60. dne před odjezdem.

Věřím, že stejně jako v létě 2020 si Řecko opět užijete.

 

Pravidla pro cestování do/z Řecka platná od 26.4.2021

Cesta do Řecka
Čeští občané a cizinci s trvalým pobytem v ČR cestující do Řecka musí předložit na řecké hranici buď potvrzení o negativním výsledku molekulárního PCR testu na Covid-19 ne starší 72 hodin od odběru vzorku z nosu či hrtanu (nikoli ze slin) vystavené v anglickém jazyce s uvedením jména cestujícího a čísla jeho cestovního dokladu nebo oficiální národní certifikát o provedeném očkování v anglickém jazyce, pokud uplynulo minimálně 14 dnů od završení vakcinace. Certifikát musí obsahovat jméno-příjmení držitele, typ použité vakcíny a počet dávek. Tyto povinnosti se rovněž nevztahují na děti do 5 let.

Všichni cestující musí nejpozději 24 hodin před vstupem do Řecka vyplnit elektronicky Passenger Locator Form (PLF), na jehož základě obdrží QR kód. QR kód slouží mj. k namátkovému testu na Covid-19, který může být cestujícímu proveden při vstupu do Řecka. 

ODKAZ NA PLF FORMULÁŘ: https://travel.gov.gr/#/user/login (v informacích k odjezdu obdržíte návod pro vyplnění tohoto formuláře)

Návrat do ČR
Čeští občané, jejich rodinní příslušníci, občané EU s vydaným potvrzením o přechodném pobytu a cizinci s povolením k trvalému pobytu musí před vstupem do ČR vyplnit příjezdový formulář a zároveň v případě přepravy veřejnou dopravou podstoupit antigenní nebo PCR test, jehož provedení není na začátku cesty starší než 24 hod (antigenní), resp. 72 hod (PCR) a nechat si vystavit písemné potvrzení o výsledku. Následně musí předložit druhý PCR test (antigenní nestačí) provedený v ČR, a to nejpozději do 5 dnů od příjezdu. Do doby negativního testu je nutná samoizolace. Povinností je také 14 dnů po příjezdu nosit respirátor FFP2 všude mimo domov. 

ODKAZ NA PŘÍJEZDOVÝ FORMULÁŘ: https://plf.uzis.cz

Tak jak jsme říkali a psali dříve, věříme že do začátku letní sezony se toto změní na možnost cestování pouze s antigenním testem. Ve všech našich destinacích je možnost si tyto testy bez problémů udělat.


S pozdravem
Baranik Ivan
Melissa Travel s.r.o.