Všeobecné informace

Cestovní doklady

Občan ČR může od 1. 5. 2004 vstupovat a pobývat na území EU bez omezení, a to pouze na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu se strojově čitelnými údaji. Občanský průkaz je cestovním dokladem pouze pro držitele dokladu (dítě zapsané v OP rodiče musí mít svůj platný cestovní doklad).

Smlouva o zájezdu
Vyplňte ji velice pečlivě a tak, aby obsahovala veškeré požadované údaje (nástupní místo, data narození, kontaktní údaje). Veškeré změny a doplňky cestovní smlouvy musí být klientem podány písemně! V době kratší než 30 dní před začátkem zájezdu se účtuje poplatek za každou změnu ve výši 300 Kč. Pokud neuvedete aktuální poštovní adresu a telefonní číslo, neručí CK za případné škody, které vám vzniknou.

Zvláštní požadavky
Pokud nebudou uvedeny na smlouvě v poznámce o zájezdu a potvrzeny CK (v kolonce poznámka, u vašeho požadavku musí být napsáno: potvrzeno, datum a jméno pracovníka, který tento požadavek potvrdil). V případě, že tato podmínka nebude splněna, nelze na ni brát zřetel. Naše cestovní kancelář se vaše požadavky bude snažit splnit. Jestliže se je nepodaří zajistit, nemůže vám být poskytnuta kompenzace ani sleva, jelikož jsou tyto požadavky bezplatné. Není na ně právní nárok.

Příplatkové služby
Více informací o příplatkových službách naleznete na našich webových stránkách u jednotlivých destinací/ubytovacích kapacit.

Pobytová taxa
Od 1.1.2018 se v Řecku platí pobytová taxa. Výše tohoto poplatku se pohybuje od 0,5€/pokoj/noc do 1,5€/pokoj/noc. Pobytová taxa se bude platit v destinaci. Přesnou výši tohoto poplatku naleznete na www u daného ubytování.

Peníze a cennosti
Všechny cennější věci a peníze, které se rozhodnete ponechat ve vašem pokoji, vždy uzamykejte do vašich zavazadel či do skříně a nenechávejte je volně položené. V žádném případě nenechávejte při odchodu z vašeho pokoje otevřená okna či  balkónové dveře, zabezpečte je. Zabráníte tak případnému vniknutí zlodějů.

Zavazadla
Letecká doprava:
Váhový limit pro zavazadlo je stanoven na 23 kg, pouze pro destinace NAXOS, PAROS, KYTHIRA a SYROS je váhový limit 15kg. 
Zapsané zavazadlo musí splňovat následující rozměrová omezení: délka každé strany menší než 150 cm a součet všech tří stran menší než 250 cm. Děti do 2 let (infant) nemají nárok na bezplatnou přepravu zavazadel. Bezplatně se přepravují kočárky, dětské postýlky, sedačky pro děti, invalidní vozíky na suché nebo gelové baterie. Kočárky je nutné zabalit do obalu, nebo ochranné folie, jinak dopravce nenese odpovědnost za jejich poškození.
Pravidla pro příruční zavazadla:
Váha příručního zavazadla může být max. 8kg a rozměry – délka 55 cm, šířka 45 cm a hloubka 25 cm + jednu malou osobní tašku (např. dámská kabelka nebo laptop, max. 3 kg, 40x30x15 cm). Žádné jiné předměty nebudou akceptovány. Výjimku tvoří pouze pomůcky pro cestující s omezenou pohyblivostí, tj. berle nebo jiné ortopedické podpěrné přístroje, případně složitelný invalidní vozík (k přeložení do carga). Stále také platí, že místo kabinového zavazadla si cestující budou moci vzít na palubu hudební nástroj (max. 8 kg, 90x35x20 cm včetně obalu).

Přepravní podmínky (TVS) najdete zde.


Připlacení nadváhy:
Nadváhu je možné objednat při zakoupení zájezdu nebo nejpozději při doplatku zájezdu. Pozdější objednání není možné. Nadváhu je možné následně objednat při odbavení na letišti za poplatek.

Fakultativní výlety
Přehled fakultativních výletů naleznete na našem webu u jednotlivých letovisek. Výlety pořádá partnerská CK, náš delegát je pouze zprostředkovává. Právní vztah vzniká mezi klientem a partnerskou CK. Konání některých výletů a přítomnost česky mluvícího průvodce je závislé na minimálním počtu účastníků (informace u delegáta).

Informace k odjezdu
Budou cca 20 dní před odjezdem volně ke stažení na našich internetových stránkách, u prodejců, případně je zašleme na základě vašeho požadavku vyznačeného na smlouvě o zájezdu.

Dárkové poukazy
Nabízíme zakoupení dárkových poukazů pro vaše nejbližší. Na vyžádání vám vystavíme dárkový poukaz v libovolné hodnotě, kterým pak vámi obdarovaná osoba může uhradit zájezd z naší nabídky.